/Files/images/ukr/bannerUZOYO.jpg

/Files/images/zno/zno.jpg

/Files/images/zno/bannerHZOYO.jpg

Особливості проведення пробного ЗНО 2018

Участь у пробному тестуванні дасть можливість відчути атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання та дізнатися про всі етапи його проведення.

Український центр оцінювання якості освіти затвердивнаказпро проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.

Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме з 9 до 31 січня 2018 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне зовнішнє незалежне оцінюванняз української мови і літератури відбудеться 24 березня,з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов –31 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНОдля осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, будуть оприлюднені на інформаційних сторінках30 березня – з української мови і літератури, з інших предметів – 6 квітня.

Tерміни проведення ЗНО-2018

Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287затверджено Календарний план підготовки та проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, що визначає основні етапи підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також терміни їх реалізації.

Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 06 лютого по 19 березня 2018 року. Вносити зміни до реєстраційних даних учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 02 квітня 2018 року.

Запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, у яких зазначатиметься час і місце проведення тестувань, будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 30 квітня 2018 року.Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня по 13 червня 2018 року.Тестування відбудуться:

- з математики – 22 травня,

- з української мови і літератури – 24 травня,

- з іспанської, німецької, французької мов – 29 травня,

- з англійської мови – 01 червня,

- з біології – 04 червня,

- з історії України – 06 червня,

- з географії – 08 червня,

- з фізики – 11 червня,

- з хімії – 13 червня.

Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінюваннядо 21 червня 2018 року(математика, українська мова і література, іноземні мови, біологія – до 15 червня; історія України, географія, фізика, хімія – до 21 червня).

8 вересня набуває чинності наказ Міністерства освіти і науки України, що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з одинадцяти предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускникам старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінюванняз трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації.Ці учасники мають обов’язково скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Зміст тестів відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженимнаказомМіністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».

У 2018 році для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.

Варто також наголосити на тому, що у 2018 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

Інновації у ЗНО-2018

Починаючи з 2018 року, випускники одинадцятих класів зіткнуться з черговими інноваціями в програмі і в процесі проведення ЗНО. Зміни будуть досить значними, тому не варто відкладати процес підготовки на потім.

Про терміни дії сертифікатів

Сертифікат ЗНО-2016 є дійсним протягом трьох років. Зараз питання про термін дії сертифікатів знову стоїть на порядку денному. Фахівці займаються виробленням нової методології проведення тестів, а це може спричинити за собою скорочення періоду дії сертифікаційних документів до 1 року. Таким чином, якщо одинадцятикласник не подасть заяву на зарахування до ВНЗ в 2018 році, у новому навчальному періоді йому доведеться повторно проходити экзаменацію.

Дата останньої зміни 14 Листопада 2017